खाँडाचक्र नगरपालिका –५ मा खानेपानीको समस्या

डिल्लीप्रसाद चौलागाईं   ।   २०७७ फाल्गुन ३, सोमबार १२:५४

डिल्लीप्रसाद चौलागाईं
कालिकोट फागुन ३ । यस जिल्लाको खाँडाचक्र नगरपालिका–५ मा विगत तीन महिना देखि खानेपानीको चरम अभाव भएको छ ।
यसवडाका ५ (पाँच) गाउँ घोडेना,वीउरी,कार्कीवाडा,ढाडगाउँ,सालिम्वाडामा खानेपानीको समस्या हुनु कुनै नौलो विषय होइन । घर/घरमा खानेपानीका धारा भए पनि हिउँ परेको र पलम्बरहरुको लापरबाहीका कारण खानेपानीको समस्या आएको हो ।
स्थानीय बासिका अनुसार पहिला पानीको भुक्तानी प्रत्येक घरवाट उठाउथे पैसा दिदैननकी भन्ने डरले पानीको लाइन बिग्रको ठाउँमा बनाउन जान्थे तर आजभोली वडा कार्यालय वाट पलम्बरको तलब दिने गरेदेखी पानी बिग्रियको महिनौ पुग्दा पनी नवनाउन जाँदा समस्या भएको हो ।
हामिलाई करिव एक देखी दुई घण्टाको पैदल यात्रा गरेरे पानी बोकेर खानु नत यहाँ नगरपालिका नत कोही संघ संस्थाले नै सहयोग गरेको पाइदैन । हामिले नगरपालिकामा बसेर कर मात्र तिर्ने की खानेपानी,यातायात विद्युत,स्वास्थ्य जस्ता आधारभूत आवस्यक्ताजन्य बस्तुको उपयोग गर्न पनि पाउछौ स्थानीय बासि प्रमेमचन्द्र चौलागाईंले भने । तर वडा नं.५ का अध्यक्ष खडानन्द चौलागाईका अनुसार खानेपानीको समस्या हुनुमा खानेपानीको मुहान टाढा हुनु र हिमपातले गर्दा पलम्बरहरु त्यहाँ सम्म जान कठिनाई भएकोले त्यो समस्या तत्काल समाधान हुने बताएका छन ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

प्रचण्ड माधव समूह कालिकोटमा पहिरो

२०७७ फाल्गुन ३, सोमबार १२:५४
डिल्लीप्रसाद चौलागाई कालिकोट फागुन ४ । जिल्लाको रास्कोट नगरपालिकाका मेयर काशिचन्द्र बरालले प्रचण्ड माधव समूह परित्याग गरि खड्क प्रसाद वली (केपि शर्मा वली) नेकपा टिममा केपि वलीका विचार धारा र पार्टीको सिद्धान्तलाई मनन गर्दे आजको आवस्यकता वली र राष्ट्र र राष्ट्रियताका निमित्त देश र जनताका लागि निडर राष्ट्रबादी नेताको आवस्यकता […]

Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.